REJESTRACJA

22 815 44 72

ZAPRASZAMY

8:00 - 20:00

OPISY BADAŃLekarz wykonujący badanie dopplerowskie widzi, gdzie krew w organizmie płynie wolniej, a gdzie szybciej, gdzie może się cofać, bo np. nie domykają się zastawki żylne. Jest to możliwe dzięki badaniu ultrasonograficznemu wykorzystującemu tzw. efekt Dopplera. W USG Dopplera wysłana przez specjalną głowicę fala ultradźwiękowa zaczyna przemierzać nasze ciało. Odbija się od ośrodka będącego w ruchu (np. od płynącej krwi) i powraca do głowicy. Badanie to umożliwia zmierzenie przepływu krwi przez naczynia, co daje pojęcie o przekroju i wydolności badanych tętnic i żył.
ECHO serca (USG serca, echokardiografia, ultrasonokardiografia) jest badaniem, które pozwala ocenić budowę serca oraz jego pracę. Lekarz wykonujący badanie sprawdza, czy prawidłowo funkcjonują zastawki serca, czy nie ma anomalii w ich budowie, czy przedsionki i komory serca mają odpowiednią wielkość, czy właściwie się kurczą. W ten sposób kardiolog określa, czy nie ma wad serca, które mają wpływ na jego funkcjonowanie, a przez to na jakość życia pacjenta.
EKG spoczynkowe w Przychodni Kardiosystem wykonywane jest codziennie w godzinach pracy.W pierwszym tygodniu każdego miesiąca EKG spoczynkowe jest GRATIS. W pozostałe dni 40 zł.
Koszt badania: 110 zł. Holter ciśnieniowy polega na całodobowym monitorowaniu ciśnienia tętniczego. Pomiary wykonywane są co 20 minut podczas dnia oraz co 30 minut w nocy. Przez cały czas na jednym ramieniu założony jest mankiet do pomiaru ciśnienia połączony z rejestratorem, na którym zapisywane są wszystkie pomiary ciśnienia. Pacjent powinien zachowywać się normalnie, bez większych ograniczeń. Nie wskazany jest tylko bardzo intensywny wysiłek fizyczny.
Koszt badania: 200 zł. Badanie elektrokardiogramu (EKG) metodą Holtera służy do ciągłej rejestracji sygnału elektrokardiograficznego. Rejestracja zapisu w trakcie codziennej aktywności pacjenta pozwala powiązać zmiany pojawiające się w zapisie EKG z wykonywanymi czynnościami oraz dolegliwościami chorego dlatego pacjenci proszeni są o prowadzenie dzienniczka podczas badania.
Wielodobowy holter EKG - Mobileholter jest systemem holterowskim, które w czasie rzeczywistym przez 24 godziny na dobę analizuje i przesyła bezpośrednio do Centrum Monitorowania sygnał EKG, dzięki czemu jest możliwe wygenerowanie pełnego wyniku badania. System ma możliwość wielodobowego monitorowania, nawet do 28 dni.
Próba wysiłkowa (EKG wysiłkowe, test wysiłkowy) jest badaniem, które polega na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku fizycznego, jakim jest jazda na rowerze stacjonarnym. W czasie wysiłku w zapisie EKG mogą pojawić się zmiany, które nie występują w zwykłym, spoczynkowym badaniu EKG.


PARTNERZY

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE

Przychodnia specjalistyczna Kardiosystem - Warszawa

Podaj nam swój adres e-mail, by zapisać się do newslettera i być na bieżąco z informacjami oraz promocjami przychodni Kardiosystem.

captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

zamknij