REJESTRACJA

22 815 44 72

ZAPRASZAMY

8:00 - 20:00

W tej kategorii bloga...

Gastrologia i dietetyka

GASTROLOG jest to lekarz zajmujący się leczeniem schorzeń układu pokarmowego, przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych - wątroby i trz ustki oraz dróg żółciowych. Dolegliwości związane z układem pokarmowym dotykają coraz większą grupę pacjentów.

 

GASTROLOG - DR ANDRZEJ BIEGANOWSKI - ZAPISY - 22 815 44 72
DIETETYK - KRYSTIAN GAGOŚ - ZAPISY - 22 815 44 72


GASTROLOGIA

Często dochodzi do odbijania się, zgagi, nudności a nawet wymiotów. Mogą byś spowodowane przejściowymi dolegliwościami, jednak nie należy ich bagatelizować, ponieważ mogą być objawem bardzo groźnych chorób takich jak:
- choroba wrzodowa,
- zapalenie śluzówki,
- zwężenia układu żółciowego lub raka żołądka.

Do gastrologa należy się również zgłosić w momencie występowania:
- krwi w kale,
- wymiotów z domieszką krwi,
- wystąpienia zaparć lub bardzo luźnych stolców
- trudności w przełykaniu i zmniejszenie masy ciała.

W Przychodni KARDIOSYSTEM przyjmuje GASTROLOG Doktor ANDRZEJ BIEGANOWSKI, który jest Konsultantem Kierownikiem Pracowni Endoskopii Instytutu Kardiologii w Warszawie.
Absolwent Akademii Medycznej w 1973 w Warszawie.
Wieloletni asystent Kliniki Gastroenterologii i Przemiany Materii CMKP ( tj Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego ) z siedzibą w Szpitalu Miejskim „Elżbietanek” przy ul Goszczyńskiego 1 w Warszawie
Liczne szkolenia i kursy z zakresu gastroenterologii i endoskopii.
Od 1987 asystent w Klinice Wad Nabytych Serca oraz gastrolog- konsultant kierownik Pracowni Endoskopii Instytutu Kardiologii a od 2006 w Samodzielnej Pracowni Endoskopii Instytutu Kardiologii w Warszawie.
Wieloletnia praktyka w wykonywaniu badań endoskopowych ( ponad 1000 badań rocznie), w tym endoskopowe tamowanie krwotoków z górnego odcinka przewodu pokarmowego
Członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego.

Główne obszary zainteresowań klinicznych:
- endoskopowe tamowanie krwotoków w górnym odcinku przewodu pokarmowego
- choroba refluksowa przełyku
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- czynnościowe zaburzenia przewodu pokarmowego.

W PRZYCHODNI KARDIOSYSTEM PRZYJMUJE CO TYDZIEŃ W PONIEDZIAŁKI OD GODZ. 15.00


DIETETYKA

DIETETYK - uświadamia nie tylko jak prawidłowo się odżywiać, jaką wybierać żywność czy jak przygotowywać potrawy. Dietetycy pomagają przede wszystkim rozwiązywać różnego rodzaju problemy ze zdrowiem, począwszy od tego jak radzić sobie z nadwagą, a skończywszy na żywieniowym leczeniu wielu poważnych chorób. Obecnie praktycznie każda jednostka chorobowa wymaga stosowania określonych zaleceń dietetycznych.

Dietetyk wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów, ukazując szerokie spektrum oddziaływania diety na kondycję układu krążeniowo-oddechowego. Pozwala w pełni wykorzystać wiedzę na temat żywności i żywienia w procesie leczenia i rehabilitacji. Indywidualnie dobrane zalecenia żywieniowe są kluczowe dla szybkiego powrotu do zdrowia. Odpowiednio prowadzona terapia dietetyczna pomaga:
- zwiększyć skuteczność leczenia
- zmniejszyć dawki niektórych leków
- ustabilizować masę ciała
- zredukować nadmierne ciśnienie tętnicze
- uzyskać znaczną poprawę stanu zdrowia.

W Przychodni KARDIOSYSTEM przyjmuje dietetyk KRYSTIAN GAGOŚ, jest dietetykiem z wykształcenia i pasji. Niezbędną wiedzę zdobył podczas studiów w Szkole Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku dietetyka oraz na Uniwersytecie w Gandawie. Specializuję się w żywieniu osób aktywnych fizycznie, osób z nawagą i chorobami układu krążenia. W centrum swojej pracy stawia pacjenta, jego upodobania, potrzeby i nawyki. Silny nacisk kładzie na stopniową zmianę nawyków żywieniowych i zwiększenie świadomości na temat tego co jemy. Chcę aby każdy, kto zwróci się do o pomoc był w stanie samodzielnie podejmować odpowiednie decyzje żywieniowe.

Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Edukator Centrum Nauki Kopernik.
Specjalista żywieniowy PolskaBiega.pl

Dietetyk

W Przychodni KARDIOSYSTEM przyjmuje od poniedziłku do czwartku od godz. 9.00.

PARTNERZY

DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE

Przychodnia specjalistyczna Kardiosystem - Warszawa

Podaj nam swój adres e-mail, by zapisać się do newslettera i być na bieżąco z informacjami oraz promocjami przychodni Kardiosystem.

captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com

zamknij